AI dorazila k nám

Umělou inteligenci už dokonce najdete i na SuroCraftu. Proč je tady a jak funguje?

Velmi zajímává novinka je už teď dostupná všem hráčům na našem Discord serveru. Zatím jí nazýváme jako SuroCraft AI. Je založena na příkazu /ask od Discord bota SuroBot.

Proč to existuje?

Tahle umělá inteligence je určena k pomoci spíše nováčkům, ale i stálým hráčům. Je přímo napojená na naší SuroCraft Wiki, odkud čerpá své data. Tímhle očekáváme rychlejší odpovědi, menší zatížení staff a obecně větší seznámení hráčů s naší wiki. AI slouží k poskytnutí odpovědi na otázku ohledně našeho Minecraft serveru.

Jak to funguje?

Při zadávání příkazu /ask je nutné doplnit argument question. Což je vlastně textové pole, kam zadáte svojí otázku. Po odeslání příkazu, začne AI hledat odpověď založenou na naší wiki.

1. Úspěch

V případě nalezení, odpověď se vám zobrazí ve zprávě embed, kterou můžou všichni číst. Na tuhle otázku i odpověď můžete dále navazovat třemi tlačítky:

První tlačítko umožňuje přímo navázat na vaší otázku i odpověď s další otázkou. To znamená, že když se poprvé zeptáte, kolik stojí určitý rank, můžete přímo navázat s další otázkou „Jaký má tento rank výhody?“, bez zmínění daného ranku, protože AI si to už bude pamatovat z předchozí otázky.
Může se také stát, že vám AI chtěně i nechtěně odpoví v angličtině, proto můžete navázat s prosbou (otázkou) „Přelož do češtiny.“ a získáte odpověď v češtině.

Druhé tlačítko je vlastně velmi primitivní. AI se pokusí odpověď vygenerovat znova. To můžete využít třeba v případě, kdy budete s předchozí odpovědí nespokojeni, nebo se vám původně vůbec neukáže. Každopádně musíte myslet na to, že už to na otázku nenavazuje a opakovat třeba příkaz „Přelož do češtiny.“ nemá smysl, protože by AI nevěděla co má do češtiny převést.

Třetí tlačítko ti poskytne zajímavé navazující otázky. Můžeš si takhle doporučit otázku od AI, která by se ti mohla k tématu hodit, aby ses o něm dozvěděl/a více. Nebo to můžeš také využít tak, že prostě budeš dál surfovat v hlubinách naší wiki a objevovat něco, na co se můžeš ptát.

II. Neúspěch

V případě, že AI selže a odpověď ti nevypíše, můžeš vyzkoušet dvě metody:

  1. Vyzkoušej tlačítko „Znovu“. Umělá inteligence se pokusí odpověď znovu vygenerovat.
  2. Zkus jinak formulovat otázku. Ve většině případů se bude jednat o stručnou otázku, kterou je třeba nutné rozvinout.

Ve finále je možné, že otázku nebylo možné získat, protože prostě její obsah odpovědi na wiki nenajdeš. To ale můžeme změnit tím, že kontaktuješ staff a přidání tvého obsahu zařídíme.

Závěr

Závěrem chceme dodat, že počítáme s tím, že tahle funkce se bude stála vyvinovat, nejen ze strany poskytovatele dokumentace serveru, ale i z naší strany, v úpravách/opravách příkazu.
Kdyby jste měli jakékoliv otázky nejen ohledně této novinky, neváhejte nás kontaktovat, nejlépe na našem Discord serveru.