Nová sezóna 9

V pátek 16. června plánujeme ukázat veřejnosti novou sezónu - SuroCraft S9. Přečti si více informací, oč se jedná.

Krásný den všem! S velkým nadšením oznamujeme, že 16. června 2023 se spouští nová SuroCraft sezóna – pod označením číslem 9, tedy SuroCraft S9. Co to vlastně je? Především se jedná o aktualizaci na Minecraft verzi 1.20, ale také o dobrou příležitost upravit a přidat různé funkce samotného Minecraft serveru. Stručné a přehledné informace můžeš najít v příspěvku na Instagramu.

Každopádně zde najdeš shrnutí a ještě pár dalších informací.

Kdy to bude?

Minecraft 1.20 má oficiálně vyjít na všechny podporované herní platformy 7. června 2023. Ovšem kvůli pokročilému nastavení serveru novou aktualizaci najdete na našem serveru až 16. června. Počítáme se standardním časem 17:00 (CEST), ale je možné, že to bude později a možná i dříve. Dokonce musíme upozornit na to, že i samotné datum může být oddáleno, kvůli nedostatku času pro určité nemálo důležité nastavení před spuštění serveru.

Technická příprava

Mezi tyhle nastavení patří např. optimalizace, předgenerování světa, vygenerovaní dynmapy, příprava spawnu apod. Optimalizace je důležitá pro dostatečný výkon serveru pro více hráčů a to s odhadem průměrného počtu. Samotné verze serveru přímo od Mojangu nemusí být úplně stabilní a dokonale upravené pro skoro desítek hráčů. Dále třeba předgenerování světa, což je velmi dobrá optimalizace, kterou jsme se za pár let hostování serveru naučili. Jde vlastně o (před-)načtení všech chunků (na určitý radius) světa. To znamená, že pokud nějaký hráč bude objevovat svět, kde ještě nikdo nikdy nebyl, nebudou se muset chunky světa načítat a generovat, ale již budou všechny připravené. To má za účel masivně omezit využití procesoru a operační paměti, která se bude hodit na jiné procesy. Bohužel má to za důsledek velkého využití samotné paměti serveru, na což jsme ale připraveni.

Více informací

Více detailních informací můžete také najít zde (SuroCraft Wiki). Je tam nejen zmíněný důležitý bod o resetu veškerého postupu všech hráčů. Což je velmi důležitá změna s kterou musíte počítat.

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte do 💬┃chatu na našem Discord serveru, nebo případně neváhejte založit 🎟┃ticket.