Discord onboarding

Na našem Discord serveru přibyla nová Discord funkce převážně pro nováčky, která umožňuje jednoduché získávání rolí.

Na našem Discord serveru přibyla nová oficiální Discord funkce – Onboarding.

Discord

Umožni novým členům na tvém serveru, aby se rychle seznámili s vlastními kanály, rolemi
a prvními krůčky souvisejícími s jejich používáním.

Jinak řečeno, jedná se o jednodušší nastavení rolí a kanálů při připojení nového člena na server. Tímhle se postupně můžeme loučit s kanálem ❓┃role. Protože právě zde jste si mohli (vlastně stále můžete) vybrat role navíc.

Mezi tyhle role hlavně patří notifikace a ostatní upozornění o serveru. Například novinky a důležité aktualizace, když někdo dostane ban, když si někdo pořídí rank, když jsou nové informace o eventech a další. Tyhle role jsou pro všechny členy dostupné a veřejné.

Onboarding zařídil to, že noví členi a také i ti stávající nemusí navštěvovat kanál ❓┃role, ale stačí si prostě a jednoduše zakliknout to, o co máte zájem. Pro nové členy serveru to vypadá takhle:

Jak můžete vidět, máte na výběr z 10 různých možností rolí pro notifikování / upozorňování. Po stisknutí tlačítka „Dokončit 🎉“ se novému členovi už zobrazí jen další Discord funkce – Uvítací obrazovka (Welcome Screen). Ta umožňuje zlepšit základní zorientování na serveru. Vypadá takhle:

A tyto dvě funkce odteď začali zlepšovat novým členům příchod na náš Discord server.
V případě, že by jste měli zájem si upravit role teď, i po připojení na server, můžete jít do kanálu ❓┃role, pokud je stále dostupný a nebo kliknutím na „Kanály a role“ v seznamu kanálů.

V tomhle menu si můžete potom upravit své volby rolí a ty se vám potom i hezky zobrazí vpravo, v náhledu Discord profilu na serveru. Je tu i možnost nahoře procházet kanály, s kterou ale zatím nepočítáme. Každopádně tam si můžete vybrat kanály, které vás zajímají a které ne, aby vám třeba nezavazeli v seznamu kanálů.

Závěr

Je možné, že v budoucnosti těchto Discord rolí nabude, každopádně zatím jsme takhle spokojení. Máš-li nějaké návrhy, jak vylepšit náš Discord server, piš níže do komentářů, nebo chatuj s námi na Discord, případně založ návrh v kanálu 🤔┃návrhy.